BIOSTYMULATORY TKANKOWE

Zabiegi z użyciem biostymulatorów tkankowych pozwala w sposób naturalny przywrócić utraconą z wiekiem jędrność, elastyczność, napięcie i gładkość skóry. Z roku na rok w naszej skórze zmniejsza się ilość sprężystego i skręconego kolagenu a zwiększa mniej sprężysty, rozkręcony kolagen (co powoduje jego pękanie) a sama produkcja nowych włókien kolagenowych spada o ok. 1,5% rocznie. W terapii używamy biostymulatory tkankowe zawierające aminokwasy (JALUPRO, SUNEKOS) lub biopochodny atelokolagen (NITHYA, LINERASE). Preparaty nie powodują alergii oraz mają działanie regenerujące młodych fibroblastów do produkcji różnych typów kolagenu.

Wskazania do zabiegu z użyciem biostymulatorów tkankowych:

• worki i sińce pod oczami
• wiotkość skóry twarzy 
• cienka skóra twarzy, szyi i dekoltu
• zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie
• utrata elastyczności i jędrności skóry
• starzejąca się skóra dłoni
• wiotkość utrata jędrności skóry ciała

• blizny potrądzikowe i inne blizny
• rozstępy

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym podanym na 30min przed zabiegiem w formie kremu i bardzo przypomina mezoterapię. Preparat jest podawany metodą iniekcji, nieco głębiej i mniejszej ilości niż niż w przypadku większości mezoterapii, co dodatkowo zmniejsza uczucie dyskomfortu przy jak i bezpośrenio po zabiegu.

Jest to małoinwazyjny zabieg i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu w miejscu podania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się maksymalnie 3- 7 dni, po czym ustępują samoistnie.

 

Jak często należy wykonywać zabiegi?

Całkowita terapia uzależniona jest od rodzaju użytego preparatu ale zazwyczaj składa się z 2 do 4 zabiegów w odstępie co 2 tygodnie. Pierwsze efekty widoczne jako napięcie skóry, rozświetlenie mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia serii. Utrzymują się one przez ok. 12 - 18 miesięcy. Po tym czasie dla przedłużenia efektów zalecana jest terapia podtrzymująca czyli 1 zabieg co 3 miesiące.

©2020 by BEEauty Clinic. Stworzone przy pomocy Wix.com